Warto: OCZYSZCZANIE ENERGETYCZNE

całościowe oczyszczanie Twojej energii z paskudztw

Kamień księżycowy

Działa korzystnie na hormony oraz system limfatyczny. Przy zablokowaniach limfatycznych może być kładziony dokładnie na chore miejsca. Oddziałuje na jelita i podbrzusze. Pomaga przy ciąży i porodzie, a także w przypadku dolegliwości menstruacyjnych. Można stosować lecznicze wibracje kamienia przy chorobach skóry. Działa bardzo uspokajająco i wyrównująco, a także uświadamia nam nasze uczucia. Czyni nas świadomymi naszej pasywnej, marzycielskiej strony natury. Dzięki wibracjom tego minerału rośnie intuicja.

Kamień księżycowy to jednoskośna odmiana skalenia potasowego, zwana ortoklazem. Minerał ten, wydobywany w kopalniach w Szwajcarii, Birmie i na Cejlonie, ma płaszczyzny łupliwości nadające mu srebrzystą, niebieskawo-białą poświatę w formie pasemka – zjawisko podobne jak w kocim oku – przesuwającego się po powierzchni kamienia przy jego poruszeniu.

Odbicie księżyca
U Pliniusza znajdujemy wzmiankę o kamieniach, które nazywa astrios, astroites i ceraunia – najprawdopodobniej chodzi tu o dzisiejszy kamień księżycowy. Pierwsze dwa opisuje jako przeźroczyste, podobne do kryształu górskiego, lecz z jaskrawą białą plamą, która przesuwa się przy poruszeniach kamienia. Starożytni uważali tę plamę za odbicie Księżyca – Pliniusz opisuje astrios i astroites jako „gwiazdę błyszczącą światłem pełnego Księżyca” – i sądzono, że ubywa jej i przybywa w zależności od faz Księżyca.

Jak podaje Pliniusz, nazwy astrios i astroites pochodzą stąd, że kamienie te, wystawione na światło gwiazd, gromadzą i odbijają ich blask. Mówi on: „Najlepszy ma się w Karmanii rodzić […] gorszy ma się zwać >>ceraunia<< ( kamień piorunowy ). Wewnątrz ma schodzącą się gwiazdę. […] Sam jest kryształowy, koloru błękitnego”. Podaje też, że istnieją „gorszę’ kamienie, w których gwiazda taka powstaje, „gdy się je namoczy kilka dni w saletrze i wodzie, ale po tyluż miesiącach staje się kamień mdły”.

Selenity
Camillus Leonardus nazywa te kamienie selenitami. Zawierają w sobie, powiada, postać Księżyca lub gwiazdy za chmurami, a kolor okazów z Persji blednie lub się wzmaga wraz z fazami Księżyca. Dalej zaś stwierdza: „Włożywszy taki kamień do ust, które pierwej trzeba opłukać wodą, a pomyślawszy o sprawach, które nie wiadomo, czy się ich podjąć, czy zostawić, spodziewać się możemy, że to, co zrobić trzeba, tak zapadnie w pamięć, iż zapomnieć tego niepodobna, rzeczy zaś niepotrzebne szybko z głowy wywietrzeją”. Obecnie selenitem nazywa się jedną z odmian Gipsu.

Niebieski Księżyc
Na kontynencie azjatyckim uważa się, że niebieska, blado połyskująca barwa kamienia księżycowego przypomina światło Księżyca. Pływy oceanu wyrzucają na brzeg najlepsze okazy niebieskich kamieni księżycowych w momencie, gdy Słońce i Księżyc są w związku szczególnie harmonijnym, występującym raz na dwadzieścia jeden lat ( trzy siedmioletnie cykle Księżyca ). Stąd wzięło się angielskie określenie bardzo dawnych czasów – „once on the Blue Moon” ( co w dosłownym tłumaczeniu znaczy – kiedyś na niebieskim Księżycu).

Otacza go aura magii i mistycyzmu. W wielu kulturach uważany jest za święty, magiczny kamień. W Indiach nazywany jest kamieniem marzeń sennych, przynoszącym noszącej go osobie miłe senne doznania. W krajach arabskich kobiety noszą kamień księżycowy wszyty w ubranie w sposób niewidoczny z zewnątrz, ponieważ wierzą, że jest symbolem płodności.

Wiele osób wierzy, że kamień księżycowy wzmacnia nas emocjonalnie i wpływa na podświadomość. Nazywany również kamieniem kochanków wzbudza uczucia i wzmacnia radość miłości. Przypisuje mu się również właściwości wzmacniające intuicję i zdolność rozumienia.

Kamień księżycowy jest kamieniem Najwyższej Kapłanki, strażniczki tajemnic. Energia tego kamienia dociera głęboko do wnętrza świadomości, ujawnia wewnętrzne piękno i prawdę jakie nosimy w sobie. Kamień księżycowy może być talizmanem do medytacji na temat prawdziwej osobowości. Często znajduje się przysłowiowy brakujący kawałek puzzla, zostaje rozwiązana zagadka.
Kamień księżycowy jest nazywany “kamieniem tajemnicy”, często utożsamiany jest z energią żeńską, ponieważ to kobiety najczęściej korzystają z intuicyjnej strony umysłu. Kiedy kamień księżycowy należy do kobiety, zwiększa jej atracyjność, aktywuje energię kundalini i sprowadza zdolności do jasnowidzenia. Używany przez mężczyznę – stymuluje prawą półkulę mózgu, myślenie nielinearne i zwiększa równowagę emocjonalną.

Mnie osobiście kamień księżycowy najlepiej przydaje się do rozumienia snów i w ogóle do wejścia czy też nawiązania kontaktu – we śnie – z tymi, którzy odeszli.
A – i mówię tu o kamieniu księżycowym, czyli o skaleniu sodowo – potasowym: adularze i ortoklazie a nie o selenicie, czyli gipsie.
A więc:
kamień księżycowy sprzyja rozwijaniu i wzmacnianiu cech i właściwości typowo kobiecych, czyli uczuciowej intuicyjnej części człowieka: delikatności, czułości, wrażliwości, okazywania uczuć i emocji, wzmacnia cechy macierzyńskie i instynkt – prawidłowej – opieki nad dzieckiem (co dzisiaj jest już szczególnie cenne, gdyż to co księżycowe leży u podstaw całego późniejszego życia uczuciowego i emocjonalnego dorosłego człowieka) i sprzyja postrzeganiu intuicyjnemu (kobiety, jak wiadomo są mistrzyniami w wychwytaniu z eteru subtelnych sygnałów i informacji).
Stąd ochrania w kontaktach z innymi i pozwala szybko odkryć złe intencje i fałszywych ludzi.
Mężczyznom pomaga otworzyć się na te typowo żeńskie cechy i uczucia oraz zaakceptować je w sobie (bo mężczyźni często wstydzą się np. okazywania uczuć i “babskich” emocji, a już szczególnie łez, gdyż uważają to za oznakę słabości).

KK korzystnie wpływa na uczuciową i emocjonalną stronę życia – równoważy je, harmonizuje i leczy a jego podstawową rolą jest właśnie leczenie uczuć i emocji, uwolnienie tego co – z różnych powodów – skostniało, zastygło, zostało głęboko ukryte, zepchnięte na dalszy plan, uznane za nieistotne, nieprzydatne lub przeszkadzające w życiu czy karierze (bo ludzie goniąc za kasą, sławą, zaszczytami, uznaniem, pozycją zagubili gdzieś po drodze uczucia).
Tu świetne rezultaty daje zastosowanie kk wespół z różowym kwarcem.
Pomaga on też w sposób zrównoważony, bez lęku, bez agresji, awantur i histerii wyrażać swoje emocje a szczególnie żale i pretensje, czyli pozwala być asertywnym, wyzwala umysł spod władzy emocji.

Wpływa też dobroczynnie na chore emocje, tzn. ułatwia przyjmowanie czy też akceptowanie spraw, które budzą ogromne emocje u danego człowieka (np. pogodzenie się z tym, że Cię facet rzucił i nieprzeżywanie tego jak końca świata) jak również wycisza chorobliwe wtrącanie się w życie bliskich (nadopiekuńcze mamusie!) oraz pomaga przy lękach, obawach napięciach i emocjach związanych z problematyczną matką albo ze swoim macierzyństwem (wiele kobiet bardzo emocjonalnie przeżywa czas ciąży i opieki nad noworodkiem)
Pawiom (osobom nadmiernie dumnym, zadufanym w sobie itp.) pozwala na ustąpienie bez poczucie utraty twarzy czy “honoru”, a partnerom na zgodę po kłótni i niewypominanie tego, co kto powiedział, jak obraził i kim jest

Pomocny jest przy pracy twórczej żeńskiego typu, a więc takiej, gdzie potrzebna jest wrażliwość, wyobraźnia, fantazja, wizualizacja, poetyckie natchnienie, wizja panoramiczna, percepcja przestrzenna i wizualna, gdzie ważną rolę odgrywają kolory, dźwięki, rytm, symbole, metafory, obrazy, skojarzenia i wzajemne zależności i powiązania (postrzeganie holistyczne) czy przemawianie do odbiorcy uczuciami. No i wzmacnia nie tylko tradycyjnie zdolność prokreacyjną ale również płodność artystyczną (twórczą), więc być może ten sen jest wskazówką, byś zaprosiła kamień księżycowy do swojego życia.
O ile mnie pamięć nie myli, to Ty chyba zajmujesz się pracą twórczą?

Ma również zastosowanie w magii i dla homo divinatus, a jakże, bowiem jest także kamieniem magicznym, “mającym moc Księżyca” i wpływającym na podświadomość i sny.
A więc sprzyja prorokowaniu (jasnowidzeniu i zresztą wszelkiej dywinacji) dzięki intuicyjnemu wyczuciu i wyborowi właściwego wariantu, ułatwia też czerpanie informacji z kronik starej pradawnej wiedzy. To wszystko pojawia się w formie symboli, obrazów, lub myśli, które nagle znikąd wpadają do głowy.
Doskonale też wpływa na umiejętność odczytywania symboli sennych, jest jakby wręcz stworzony do interpretowania snów.
W magii używany jest do rytuałów związanych z Księżycem i płodnością, w tym celu jest noszony bezpośrednio na ciele (tzn. musi mieć kontakt z ciałem – wisiorek, pierścień – najlepiej srebrne) lub wiesza się go na drzewach i roślinach by zwiększyć urodzaj.

Jest stosowany
– jako talizman: dla zakochanych by miłość wzrastała i na szczęście w związku, na wierność, pobudzanie wyobraźni, wzmocnienie pamięci, ochronę natury (o, ekolodzy powinni go używać), dobry /prawidłowy/ wybór (dla zagubionych i błądzących), na opiekę podczas podróży wodą (szcz. podróży morskich), wędrowcom, podróżnikom i wagabundom i na odnalezienie drogi do domu (niegdyś dosłownie a dziś – by nie zapomnieli, iż mają także rodzinę, która tęskni) oraz na szczęśliwy powrót z każdej podróży, na długie i szczęśliwe uczuciowo życie.
Arabki do dziś noszą go zaszytego w ubraniu, by zapewnić sobie płodność i opiekę w czasie ciąży, porodu, oraz ochronę siebie i dziecka przed chorobami (pamiętajmy, w krajach arabskich nie było i nie ma takiego dostępu do opieki medycznej jak na Zachodzie) oraz by utrzymać uczucia męża.

– jako amulet ma zadanie chronić magów podczas pracy, szczególnie przed energiami tzw. niskiego astralu, oraz ma ochraniać hazardzistów, by nie dali się ponieść rozpalonym emocjom i nie przepuścili przy zielonym stoliku całego majątku.

Na poziomie fizycznym
Działa na wszystkie płyny organizmu i wydzielanie sekretne.
Oczyszcza węzły chłonne, pomaga przy obrzękach (tym co kiedyś zwało się puchlina wodna) – kładzie się go chore miejsca.
Kamień i eliksir stosuje się przy dolegliwościach kobiecych (w przeciągu całego cyklu: dojrzewanie, dojrzałość, klimakt) i zaburzeniach hormonalnych tarczycy i jajników (ale to są już zabiegi a nie tylko noszenie kamyka, a kamienie przeznaczone do tego celu przechowuje się oddzielnie)
By zwiększyć laktację nosi się go między piersiami (można dodatkowo na czakrę witalną)
Ogólnie wzmacnia płodność kobiet, ale szczególnie sprzyja zapłodnieniu wtedy, gdy przyczyną niemożności zajścia w ciążę są blokady psychiczne (nie zawsze uświadomione!) i emocjonalne oraz ma zapobiegać problemom związanym z ciążą i porodem.
Stymuluje organy kobiece, szyszynkę i przysadkę (przysadkę pod względem wzrostu i dlatego zalecany jest przy zaburzeniach wzrostu)
Żółte, pomarańczowe lub różowawe stosuje się przy dolegliwościach kobiecych.
Odcienie niebieskie przy dolegliwościach tarczycowych związanych z nieprawidłowym wydzielaniem jej hormonów (i ew. gardła, zwłaszcza przy tzw. emocjonalnym zacisku gardła, chrypce tymże spowodowanej i wszelkim zniekształceniom głosu spowodowanym emocjami)
Mleczno – błękitny na migrenę, padaczkę, histerię, bezsenność.
Pomocniczo – naprzemiennie z nefrytem lub jadeit – stosowany jest przy chorobach nerek (funkcja wydalnicza, zaburzenia w wydalaniu moczu, piasek, złogi) i nadnerczy.
Wspomaga także leczenie trzustki i śledziony.

Kamień księżycowy nosi się (używa) tylko przez kilka – kilkanaście godzin, po czym trzeba go oczyścić pod wodą i dać mu odpocząć.
Można go wzmocnić wystawiając na noc podczas pełni Księżyca.

Nie jest jednak polecany dla fantastów i kapryśników, bo może wzmacniać ich odpały, w tym wypadku powinien mu towarzyszyć inny stabilizujący go minerał, np. jaspis.

 

Nazywa się księżycowy, gdyż jego opalescencja (połysk, poświata, migotliwość) kojarzył się starożytnym z nieziemską poświatą Księżyca i jemu został poświęcony. Starożytni zwali go selenitem (grecka bogini Księżyca – Selene) lub kamieniem lunarnym, czyli księżycowym (rzymska bogini Księżyca – Luna).
Stąd też wywodzą się jego właściwości.
Kamień jest jak najbardziej rzeczywisty, jest to skaleń, a najpiękniejszą i widoczną migotliwością odznaczają się ortoklaz i adular. Inne skalenie jak np. mikroklin, sanidyn, albit czy oligoklaz po oszlifowaniu są raczej jedwabisto – mleczno – perłowe i niektóre są trochę kolorowe, najczęściej w odcieniach stonowanej żółci, pomarańczu, różu, brązu, srebra, a nawet czarniawe.
Ten właściwy kamień księżycowy ma niebieskie połyskujące pasemko, które przesuwa się gdy poruszasz kamieniem, czasami pasemko bywa różowawe. Ten połysk widać też na kamieniach surowych, ale całą grę barw widać najlepiej na kamieniach oszlifowanych lub przepolerowanych.

Skąd się te kamienie bierze? – ano, ze sklepu można je kupić w necie, na Allegro, na eBay czy na giełdach minerałów, które odbywają się w większych miastach naszego ukochanego kraju.
A sam surowiec, czyli skaleń jest powszechnie występującym minerałem skałotwórczym. Skalenie tworzą efektowne kryształy. Najpiękniejsze okazy kk występują w Indiach i Sri Lance (d. Cejlon) i właśnie te kamienie są najbardziej cenione i w litoterapii i przez kobiety, które lubią piękną biżuterię 🙂
Teraz nagminnie nazywa się kamieniem księżycowym selenit, który jest odmianą gipsu, on także odznacza się migotliwym przesuwającym się pasemkiem, jest on srebrzystobiały lub pomarańczowy. Jednak nie jest to ten prawdziwy kk, tylko gips. Z tego gipsu najczęściej wykonuje się kule, różdżki, serduszka, mydełka, jajka, wieżyczki, spiralki czy świeczniki.
I – wbrew temu co niektórzy wypisują – nie ma takich właściwości jak kk czyli skaleń.

Sklepy są, tylko trzeba ich poszukać. Czasami sklepy internetowe nie są tylko wirtualne a prowadzą też działalność stacjonarną. Przejrzyj ich ofertę i zobacz w opcjach wysyłki czy jest odbiór osobisty, jeśli jest to przeważnie odbiór odbywa się w punkcie sprzedaży, czyli w sklepie stacjonarnym – można tam sobie pojechać i obejrzeć.
Nie wiem gdzie mieszkasz, ale zaczęły się już międzynarodowe giełdy minerałów, wrzuć w wyszukiwarkę i zobacz terminarz, oni jeżdżą z tym po całej Polsce. W ten weekend była w Warszawie.