Warto: OCZYSZCZANIE ENERGETYCZNE

całościowe oczyszczanie Twojej energii z paskudztw

karneol

Od dawna wiem o działaniu kamieni ale powiem szczerze, ze nie wierzyłam w to, ze ich moc może być jakaś szczególnie silna. Jednak…po pierwszej nocy z karneolem, nie mam już wątpliwości!

Kladąc się spać wzięłam go w reke i mialam zamiar tak z nim przespac. Ale..juz po pol godzinie zaczelam odczuwac narastajace pulsowanie tego kamienia, wprost czulam jego ogromna energie, ktora pobudza moja energie. Mialam wrazenie, jakby wsepowala we mnie jakas nowa sila. Jednak, dzialanie bylo tak silne, ze musialam go odlozyc i spalam bez niego. Po porstu jakby za duzo bylo tej energii. Inna sprawa, ze kamien jest dosc duzy. Moze kupilam za duzy?
No w kazdym badz razie, jesli ktos watpi w dzialanie kamieni, to zapewniam wszystkich, zeone naprawde dzialaja. Trzeba tylko cierpliwie je nosic.
I tu przyznam teraz, ze nie wiem ile godzin dziennie mam go nosic, zeby byl efekt i przez ile czasu.

Jestem tez ciekawa doswiadczen innych z tym kamieniem. Ma on dosc szerokie dzialanie.
Jest to kamien czakr 2 i wzmacnia wszystkie funkcje z nia zwiazane.

KARNEOL

Opis:

Karneol to kamień szlachetny występujący w naturze jako drobnokrystaliczne odmiany skały kwarcowej. Swoją intensywnie pomarańczową barwę zawdzięcza domieszkom minerałów żelaza, głównie hematytu i goethytu. Są one rozłożone w strukturze kamienia nieregularnie, co niekiedy powoduje powstawanie barwnych pasm w wielu odcieniach koloru pomarańczowego i brunatnego. Niestety większość kamieni sprzedawanych dziś na rynku jako Karneole to barwione a następnie poddawane działaniu wysokiej temperatury Agaty.
Nazwa Karneolu pochodzi od łacińskiego słowa „caro” oznaczającego „mięso”, co jest nawiązaniem do jego czerwonopomarańczowej barwy.

Właściwości:

Karneol nazywany jest „kamieniem odwagi”, gdyż silnie oddziałuje na nasze centrum aktywności i działania w każdej sferze życia, w szczególności na relacje z płcią przeciwną. Można powiedzieć, że wręcz pobudza apetyt na życie. Wpływa na motywację do osiągania „więcej” i „lepiej”. Jest ona szczególnie ważna dla ludzi, którzy wykazują skłonności do apatii, zaniedbują własne zdrowie, rzadko osiągają sukcesy lub mają pesymistyczne nastawienie do otoczenia. Energetyczne właściwości Karneolu powodują pozytywne zmiany w postaci spontaniczności, otwartości, ciekawości świata, akceptacji siebie takim, jakim się jest. Będziemy mogli poczuć się bardziej atrakcyjni, co odzwierciedli się w percepcji naszej osoby przez innych.
Karneol pomaga w osiągnięciu sukcesu także w biznesie, szczególnie u osób, które pracują w sprzedaży i usługach. Dodaje pewności siebie, umacnia wiarę we własne możliwości i zwiększa efektywność działań.
Paradoksalnie kamień ten wskazany jest również dla osób, które prowadzą intensywny tryb życia wypełniony wyłącznie rozrywką i przyjemnościami, stanowiącymi substytut tego, czego w życiu brakuje im najbardziej (intensywne życie towarzyskie, pracoholizm, nadmiar używek, jedzenia, oglądania telewizji). Tacy ludzie łagodnieją, zaczynają dążyć do stabilizacji, równowagi życiowej oraz szczęścia swojego i bliskich.

Karneol wg medycyny niekonwencjonalnej:

• Uspokaja i poprawia koncentrację, pomaga pomyślnie zdawać egzaminy.
• Wspomaga leczenie bezpłodności, zwiększa popęd seksualny.
• Obniża gorączkę, łagodzi bóle głowy i reumatyzm.
• Pozytywnie wpływa na choroby jelit, zapalenie nerwu kulszowego.
• Posiada działanie wzmacniające proces krążenia krwi, przeciwdziała napadom skurczów.
• Przyspiesza rekonwalescencję, zwłaszcza gojenie się ran.

z: medycynanaturalna

Karneol – kamień ten bywa pomocny przy bezpłodności i impotencji, likwiduje blokady energetyczne w organach rozrodczych. Wpływa na narządy związane z procesem wydalania, likwiduje zastoje i żylaki. Odtruwa krew (ważne przy leczeniu wyprysków i trądziku), przyłożony do rany przyspiesza gojenie. Pobudza jakość doznań w sferze seksualnej. „Puszystym” ułatwia utratę wagi.

 

Ostatnio pracuję z małymi kamykami, o średnicy od 1 cm, do 2 cm, ale noszę je przez cały dzień w kieszeni, chyba, że poczuję, że muszę od jakiegoś kamienia odpocząć, to noszę go tylko kilka godzin i odkładam, albo w ogóle odkładam go na kilka dni. Różowy kwarc otworzy cię na ludzi, zaczniesz akceptować ich takimi, jakimi są, przestaniesz skupiać się na ich wadach, a dostrzeżesz zalety, poczujesz potrzebę kontaktu z innymi, to chyba najlepiej na mnie działający kamień.

Co do karneolu, dodaje odwagi w kontaktach z płcią przeciwną, daje pewną siłę przebicia, pomocny, jeśli zamierzasz stworzyć z kimś intymny związek, według mnie dobry w połączeniu z różowym kwarcem lub innym kamieniem działającym na czakram serca. Zauważyłem, że nie jest dobrze pracować tylko z jednym kamieniem, bo cała świadomość przenosi się do czakramu, na który ten kamień działa. Przykładowo stosowałem granat, konkretnie almandyn, pobudzał silnie dwie pierwsze czakry, moja uwaga głównie była skupiona na seksie, to raczej nie dobry objaw, gdy się chce przykładowo z kimś związać, dlatego noszę często po trzy kamienie, jeden działa na dolne czakramy, drugi na czakram serca, trzeci na czakramy górne, jak chociażby lapis lazuli, który też pomaga utrzymać dobre kontakty z innymi. Ludzie nie zdają sobie sprawy z siły oddziaływania kamieni, nawet tych małych.

Nosząc je w kieszeni obserwuję ludzi, którzy ze mną przebywają długo w tym samym miejscy, na przykład w pracy. Kwarc różowy spowodował ból serca u kolegi, z którym pracuję na jednym stanowisku, tak oczyszczał się jego czakram serca, granat czy karneol działał silnie seksualnie na koleżankę obok, do której nagle zlatywali się adoratorzy, zresztą po jej zachowaniu było poznać, że jest silnie pobudzona seksualnie, niektóre kamienie działały tak silnie, że jeden z kolegów dostawał biegunki, bólu głowy, wymiotów, gdy pozbyłem się kamieni, jego objawy błyskawicznie ustępowały, dlatego trochę uważam by nie przesadzać z kamieniami bo proces oczyszczania bywa czasami dość bolesny. Jeśli chodzi o czas, po jakim następują zmiany, to jest to raczej sprawa indywidualna, jak się otworzysz na energię kamieni, pracując z konkretnym kamieniem, to każdy inny kamień zadziała szybciej i mocniej.

Poza tym po odstawieniu kamienia po jakimś czasie wszystko może wrócić do poprzedniego stanu, są czynniki, które mogą źle wpływać na Twój charakter, jak np jakaś liczba w Twojej numerologii, kamień pozwoli zneutralizować zły wpływ tej liczby, ale gdy go odstawisz, ta liczba zaczyna znowu niekorzystnie na Ciebie oddziaływać, więc wydaje mi się, że na niektóre kamienie jestem skazany do końca życia, by podtrzymywać pożądany efekt.