Warto: OCZYSZCZANIE ENERGETYCZNE

całościowe oczyszczanie Twojej energii z paskudztw

Onyks

Onyks czyli „kamień wewnętrznej siły”

Jego nazwa pochodzi od greckiego słowa „onix” oznaczającego zwierzęcy pazur. Już w starożytności kamień uważano za szczególnie szczęśliwy i dlatego też Cesarz Chin zlecił wykonanie z kamienia swojej specjalnej pieczęci, którą nikt poza nim nie mógł się posługiwać pod groźbą śmierci. Inne starożytne ludy także wykorzystywały kamień do tworzenia rzeźb i pieczęci.

Powszechnie onyksy występują w barwie głębokiej czerni, ale w przyrodzie możemy znaleźć także odmienne kolory, szare, zielone, lekko rude, jasne, w brunatne pasy czy lekko przeźroczyste. Ciekawą odmianą jest Onyks Arabski, który charakteryzuje się dolną warstwą w kolorze czarnym oraz górną warstwą w kolorze białym.

Onyks wg medycyny niekonwencjonalnej fantastycznie nadaje się przy leczeniu dolegliwości związanych z pęcherzem moczowym oraz nerkami, ma dobroczynny wpływ na stres i apatię, poprawia wygląd skóry, zębów, włosów i paznokci. Stosuje się go także przy leczeniu jaskry. Dodatkowo wspomaga pracę jelit, wzmacnia kręgosłup, kości i stawy. Przede wszystkim jednak reguluje temperaturę ciała i leczy przewlekłe marznięcie.

Kamień ten najlepiej przysłuży się więc zarówno sportowcom, osobom w ciągłym ruchu i stałej aktywności fizycznej, ale także tym, którzy pracują w dużym stresie i pod presją czasu. W związku ze swoimi właściwościami Onyks przysłuży się jako talizman studentom i uczniom gdyż pomaga w skupieniu uwagi i zasila pokłady cierpliwości.

Pielęgnacja: czyścimy pod bieżącą wodą i osuszamy w promieniach słońca aby odzyskał swoją energię.

źródło:galeriachaber.blog.pl Galeria Chaber