Warto: OCZYSZCZANIE ENERGETYCZNE

całościowe oczyszczanie Twojej energii z paskudztw

Szafir

Szafir – „magnum magisterium” czyli „kamień mądrości”
Pierścinek ze złota z szafirem

Przedstawiamy pierwszy wpis na blogu z cyklu „Magia Kamieni” – chcecie poznać moc kamieni naturalnych? Jakie mają znaczenie i właściwości? Dziś bohaterem będzie SZAFIR.

„magnum magisterium” czyli „kamień mądrości” – taki właśnie jest Szafir. Nazywany także kamieniem wiary i spokoju, zamyka w swojej błękitno-niebieskiej barwie mądrość i niewinność. W starożytności szafiry uznawano za symbole kopuły nieba, kamień rozważań, myśli i spostrzeżeń. Uważano go także za oznakę niewinności chroniąc narzeczonych przed pokusami. Podobno, miał on sygnalizować nadchodzące niebezpieczeństwo lub niewierność zmieniając swój odcień. Szafiry to także luksusowe kamienie uwielbiane przez władców na całym świecie, niejednokrotnie ozdabiały berła, korony i bogate naszyjniki.
Wierzy się, że szafir leczniczo wpływa na choroby oczu, obniża ciśnienie krwi, leczy nerwowość, bezsenność i problemy umysłowe. Jako symbol nieskończoności ma zapobiegać przedwczesnej starości. Podobno szafir ma też dobroczynny wpływ na brak apetytu czy kłopoty dermatologiczne.

Pierścień z szfiremPierścień z szafirem

Pierścień z szafiremPosiada właściwości uspokajające. Sprawdza się przy leczeniu przeziębień i infekcji, wzmacnia serce.
Jeżeli wierzysz w moc kamieni i posiadasz w swojej biżuterii szafiry pamiętaj o tym, aby raz na dwa tygodnie rozładować kamień pod ciepłą, bieżącą wodą i wystawić na działanie promieni słonecznych aby w pełni mógł przekazywać Ci swoją energię.

Shafir-01

Pierścinek ze złota z szafirem Pierścinek ze złota z szafirem
Astrologicznie symbol Byka, Panny, Wodnika, Wagi i Ryb (w odcieniu błękitnym) oraz Strzelca (w odcieniu ciemnoniebieskim).

Kolczyki z szafirami

źródło:galeriachaber.blog.pl Galeria Chaber