Warto: OCZYSZCZANIE ENERGETYCZNE

całościowe oczyszczanie Twojej energii z paskudztw

Szmaragd

Dziś kolejny wpis na blogu z cyklu „Magia Kamieni”. Naszym bohaterem będzie tym razem SZMARAGD.

Nazwa „szmaragd” pochodzi z języka greckiego – „smaragdos” i oznacza zielony. Uwielbiany przez dawne ludy, Azteków, Egipcjan, ale także i wielkich władców czasów późniejszych, niejednokrotnie zdobiły korony i zasilały królewskie skarbce. Stosowane w jubilerstwie od zamierzchłych czasów, szlifowane specjalnym, schodkowym szlifem, zwanym też szlifem szmaragdowym. Ich charakterystyczny, zielony kolor to zasługa domieszek jonów chromu, a czasami także i wanadu oraz żelaza. Barwa szmaragdu odporna jest na działanie temperatury i światła, a rozłożenie barwy w kamieniu nie zawsze bywa równomierne. Najbardziej cenionymi szmaragdami są te o ciemnej, głębokiej zieleni, ale także i te bardzo przeźroczyste uznawane są za kamienie najwyższej jakości. Wszelkiego rodzaju zmętnienia (określane mianem jardin) oraz wtrącenia nie są uważane za wadę, jednakże kamienie pozbawione inkluzji, wrostów czy kanalików cenione są nawet wyżej niż brylanty, osiągając dużo wyższe ceny.

Emerald w Galerii Chaber Emerald w Galerii Chaber

Szmaragd występuje w kilku miejscach na naszej planecie. Dawniej pozyskiwano go w okolicach dzisiejszego Afganistanu, obecnie w Kolumbii, Brazylii, Zambii oraz Rosji.

Astrologia a kamień – Szmaragd to kamień dla osób spod znaku Barana, Byka, Lwa, Bliźniąt, Raka oraz Wagi. Wierzy się, że kamień bardzo pozytywnie oddziałuje na stany napięcia, choroby serca oraz bezsenność czy problemy z oczami. Jak go używać? Głównie wykorzystywać podczas medytacji, do energetyzowania wody pitnej oraz nosić w biżuterii lub bezpośrednio na ciele.Fascino w Galerii ChaberFascino w Galerii Chaber

Pielęgnacja: oczyszczanie kamienia pod bieżącą wodą oraz ładowanie w porannych promieniach słońca. Rozładowanie za pomocą hematytów.

Idea w Galerii Chaber