Warto: OCZYSZCZANIE ENERGETYCZNE

całościowe oczyszczanie Twojej energii z paskudztw

turkus

Sama nazwa kamienia wywodzi się od nazwy Turcji, co jest związane ze szlakiem handlowym, który wiódł z Persji do Europy przez właśnie Turcję.
Kamień zawdzięcza swój nietypowy kolor głównie miedzi w przypadku zabarwień niebieskich oraz żelazu w odcieniach bardziej zielonych. Turkusy jednak mogą zmieniać swój kolor za sprawą światła, potu czy kosmetyków, ale także i z przesuszenia.

Kamienie te występują głównie na terenie Iranu oraz Egiptu, gdzie już w czasach starożytnych wykonywano z nich talizmany i ozdoby, ale także i na terenie Stanów Zjednoczonych, gdzie głównie wykorzystywany był przez Indian do wykonywania biżuterii.
Turkus uznawany jest za kamień siły i odwagi, ale także walki dobra ze złem. Często wykorzystywany jako talizman wśród ludów walczących. Miał on chronić podróżujących. Jest to także kamień uznawany za szczęśliwy, stanowiący symbol hojności i wierności. Ma inspirować do podróży wgłąb siebie i poznania swoich prawdziwych cech i oczekiwań względem świata. Wierzy się także, że pomaga rozwijać talenty i zdolności, pobudza wyobraźnię. Turkus swoją mocą ma łagodzić stany depresyjne, ale wpływać także na regenerację organizmu i zapobiegać nowotworom.Turno-00

Legenda Perska głosi, że kamień jest stworzony z kości, tych, którzy umarli z nieszczęśliwej miłości. A gdy turkus zmienia kolor na jaśniejszy oznaczać to może, miłość jego właściciela traci na sile.

źródło:galeriachaber.blog.pl/