Warto: OCZYSZCZANIE ENERGETYCZNE

całościowe oczyszczanie Twojej energii z paskudztw

Chryzopraz

Chryzopraz to odmiana chalcedonu na ogół w kolorze zielonym ale i różnych jego odcieniach z niebiesko – zielonym włącznie.

Nazwa pochodzi z greki z połącznie słów chrysos – złoto i prasinos – zielonkawy. Barwa wywołana jest domieszką niklu (rozproszonego w strukturze kamienia). Ulega ona zmianie (wyblaknięciu) podczas ogrzewania lub długotrwałego naświetlenia promieniami słonecznymi (dlatego też należy go chronić przed zbyt wysokimi temperaturami i nadmiarem światła).

Miejsca występowania: głównie Australia (złoże Marlborough Creek), Rosja (na Uralu), USA (Kalifornia i Oregon tzw. Góry Niklowe), Brazylia, Indie, Zimbabwe, Tanzania. W Polsce – Dolny Śląsk (w okolicy miejscowości Ząbkowice Śląskie, Koźmice, Tomice, Szklary).

Był dobrze znany starożytnym Grekom i Rzymianom, ozdabiali oni nim nie tylko ubrania ale i świątynie. Traktowano ten kamień jako zwiastun radości i optymizmu oraz jako amulet zapewniający nie tylko powodzenie w życiu, ale również dobry humor. Wierzono, że kamień chroni przed zazdrością i złymi urokami.

Oddziałuje pozytywnie na konkretne organy, części ciała:
– skóra (choroby skóry),
– tkanka łączna,
– nerki (kamica nerkowa)
– podbrzusze (poprawia funkcjonowanie wszystkich gruczołów dokrewnych, a zwłaszcza jajowodów i jąder, pomaga w oziębłości, impotencji, kłopotach z bezpłodnością),
– serce (stabilizuje również krążenie),
– wątrobę,
– wzmacnia pamięć,
– działa w zaburzeniach hormonalnych,
– działa rozkurczowo,
– wspomaga przy schorzeniach stawów,
– jest pomocny przy leczeniu nerwic, uogólnionych stanów zapalnych i gorączkowych.

Wpływ na emocje i stan psychiczny: wzmacnia równowagę psychiczną, wgląd w siebie (w własny stan ducha, kontakt z podświadomością), stymuluje twórczość i wyobraźnię. Dodaje odwagi w sytuacjach zagrożenia i trudności, kiedy trzeba działać natychmiastowo i zdecydowanie. Jest również kamieniem współczucia, zrozumienia i akceptacji, pozwala spojrzeć na związek, który zakończył się nieprzyjemnie z wybaczeniem i zapomnieć czyjeś winy.

Jego zielony kolor wnosi nadzieję nawet w ciemną „strefę cienia”, przypomina że każdy człowiek jest połączony ze Źródłem Wszystkiego i ma prawo do niegraniczonej obfitości, miłości, radości i zdrowia.
Uważany jest także za kamień obfitości oraz przyciągający miłość (sprzyja otwarciu się na nową miłość, pomaga w przygotowaniu na nią).

Sprawia, że zapomina się o dawnych niepowodzeniach i że znikają bariery przed miłością wynikające z nastawienia i złych wzorców.
Ułatwia medytacje rozwijając zdolności jasnowidzenia.

Energia chryzoprazu ułatwia wyjście z poczucia bycia kimś gorszym, mniej wartościowym. To doskonały kamień dla ludzi mających problem z wyrażaniem siebie, nastawia on na zrozumienie innych ludzi i współpracę z nimi, pomaga odnaleźć się w nowych sytuacjach i przystosować się do nich.

Nosić powinny go osoby owszem o pozytywnym nastawieniu do życia (to się jeszcze bardziej umocni), ale przede wszystkim te, które przeżywają jakieś problemy i od dłuższego czasu źle się czują (zwłaszcza z naciskiem na złe, emocjonalne samopoczucie). Nie na darmo, jak widać, chryzopraz zyskał przydomek „kamienia optymistów”.

Najlepiej działa noszony blisko przy ciele, czakrą na którą oddziałuje jest czakra serce (pomaga pozostawać w tej energii; łączy siłę woli z siłą serca, pomaga spełniać pragnienia serca).

Istnieje natomiast spora rozbieżność, zależnie od źródeł, co do przypisania go znakom zodiaku.
Otóż, według jednego ze źródeł nosić go powinny osoby spod znaku: wagi, raka, panny, natomiast według innego źródła sprzyja on bliźniętom za to powinny go unikać osoby spod znaku panny i ryb.

Można nim energetyzować wodę pitną, tę należy spożywać w ciągu dnia.

Pielęgnujemy chryzopraz poprzez oczyszczanie go bieżącą wodą, ładujemy go energią światła Księżyca lub za pomocą obecności kryształów górskich, rozładowujemy natomiast podobnie ale tym razem za pomocą hematytów.

Dodaj komentarz