Przejdź do treści
Strona główna » Chryzokola – kamień pierwiastka żeńskiego

Chryzokola – kamień pierwiastka żeńskiego

Chryzokola to pospolity, często występujący minerał z gromady krzemianów. Jego nazwa wzięła się z połączenia słów chryzos i kolla oznaczających złoto i klejenie. Minerał ten wykorzystywany był właśnie do łączenia złota.
Występowanie: Arizona, Newada, Peru, Elba, Włochy, Kongo, Węgry

Właściwości energetyczne

Chryzokola jest kamieniem o łagodnej i kojącej energii. Wspomaga równowagę emocjonalną i harmonię wewnętrzną.
Chryzokola to kamień związany z pierwiastkiem energii żeńskiej, która znajduje się zarówno u kobiet jak i u mężczyzn.
Minerał emanuje jednocześnie delikatnością i mocą, ucząc, że prawdziwa moc wyraża się poprzez delikatność uczuć.
Chryzokola jest kamieniem Bogini, starożytnej archetypowej postaci związanej z wibracją i świadomością Ziemi.

Komu przysłuży się ten minerał

Minerał ten będzie pomagać ludziom, którzy chcą być bardziej zrozumiani przez innych, mieć dostęp do wewnętrznej mądrości i wyrażać się w sposób śmiały i spójny. Ten kamień uświadamia jak wielka jest moc słów, uczy jak wybierać słowa świadomie, zdając sobie sprawę, że słowa mają moc zmieniania rzeczywistości.
Chryzokola jest kamieniem dla mówców, wykładowców, przedstawicieli handlowych i innych osób które posługują się w pracy werbalną ekspresją. Pomaga przemawiać z pasją i prosto z serca, tak aby trafić do ludzkich serc.

Także pomocny będzie dla wszystkich tych, którzy chcą zrozumieć swoją żeńską stronę, poszukują swojego kobiecego pierwiastka w duszy.

Wspiera czakry serca i gardła
Chryzokola jest związana z czakrami serca i gardła. Wpływa na zdrowe wyrażanie emocji, komunikację i wspiera rozwijanie miłości, empatii i wyrazistości w słowach.

Przepływ energii
Chryzokola pomaga w płynnym przepływie energii w ciele. Uważa się, że rozluźnia blokady energetyczne, wspomaga harmonię wewnętrzną i umożliwia wyrażanie swojego „ja”.

Twórczość i intuicja
Chryzokola jest powiązana z rozwijaniem kreatywności i intuicji. Wspomaga artystyczne wyrażanie siebie, inspirację i zdolność do wyrażania swoich wewnętrznych przekonań i idei.

Komunikacja i empatia
Chryzokola ma wpływ na komunikację międzyludzką. Pomaga w wyrażaniu swoich myśli i uczuć w sposób empatyczny, wspierając zdolność do słuchania i porozumiewania się z innymi.

Astrologiczne znaczenie chryzokoli

Chryzokola jest często powiązana ze znakiem Byka. Uważa się, że wspomaga cechy Byka, takie jak stabilność, równowaga emocjonalna, spokój i wytrwałość. Jest kamieniem, który może pomóc osobom urodzonym w tym znaku w zachowaniu harmonii w relacjach, budowaniu pewności siebie i rozwijaniu zdolności komunikacyjnych.

Sposoby stosowania chryzokoli

Medytacja
Trzymaj chryzokolę w dłoniach podczas medytacji, aby wprowadzić spokój i harmonię do swojej praktyki, a także rozwijać intuicję i kreatywność.

Biżuteria
Noszenie chryzokoli w postaci naszyjnika, bransoletki lub pierścienia pozwala na stałe kontaktowanie się z jej energetycznymi właściwościami i przypomina o wartości harmonii i empatii.

Praca z czakrami
Umieść chryzokolę na czakrze serca lub gardła podczas praktyk związanych z energią i balansem tych obszarów.

Komunikacja
Trzymaj chryzokolę w ręce lub nos ją przy sobie podczas ważnych rozmów lub prezentacji, aby wesprzeć swobodne wyrażanie się, empatię i zdolność do skutecznej komunikacji.

Oddziaływanie na zdrowie

Tarczyca -poprawia gospodarkę hormonalną

Skóra i włosy – poprawia stan skóry i włosów, zapobiega siwieniu włosów, przy poparzeniach skóry, dobrze wpływa na blizny

Wątroba – wzmacnia jej funkcjonowanie

Serce – noszona w pobliżu czakry serca pomocą w arytmii i nerwicy serca

Chryzokola ma korzystny wpływ na układ nerwowy i hormonalny. Łagodzi bóle menstruacyjne i dolegliwości w okresie menopauzy. Nie do przecenienia jest jej korzystne oddziaływanie na przebieg ciąży i poród: chroni przed poronieniem, zmniejsza bóle podczas porodu, jest też pomocna przy gorączce i skurczach.

Wspomaga przy: nerwowych sytuacjach, odstresowuje, równoważy, uspokaja, łagodzi lęki i niweluje poczucie winy, pomaga odzyskać jasność umysłu

Wzmacnia: poprawia nastrój, dodaje energii, neutralizuje negatywne cechy charakteru, wzmacnia spokój wewnętrzny, cierpliwość i tolerancję w stosunku do innych osób

Dodaj komentarz