Przejdź do treści
Strona główna » Diament

Diament

Diamenty są najczystszą krystaliczną formą węgla. Powstają w procesie krystalizacji pod ogromnym ciśnieniem i w wysokiej temperaturze w magmie wulkanicznej.
Diament jest najczęściej wybieranym kamieniem do pierścionków zaręczynowych – jest symbolem nierozerwalności związku ze względu, że jest najtwardszy. Jest też symbolem władzy i potęgi.
Mówi się, że diament zdobyty w nieuczciwy sposób przynosi nieszczęście.

WŁAŚCIWOŚCI ENERGETYCZNE:oprawiony w złoto „zachowuje energie“
WYSTĘPOWANIE: Australia, Brazylia, Ghana, Rosja, Indie, Kenia, Namibia, Nigeria, Sybir, Południowa Afryka
SPOSOBY WYKORZYSTYWANIA: Noszony na ciele, oprawiony w złoto lub srebro, wykorzystywany do energetyzowania wody pitnej (naenergetyzowaną wodę należy spożywać na czczo)
ASTROLOGIA: Lew, Waga, Rak, Baran i Koziorożec
CZAKRY: Czakra podstawy (korzenia), Trzecie oko (w środku czoła, między brwiami)

ODDZIAŁYWANIE:
BÓLE: bóle kończyn, bóle głowy, dna moczanowa (artretyzm, skaza moczanowa), lumbago, bóle kolan, rwa kulszowa (ischialgia), kurcze mięśni, przy problemach z krążkiami międzykręgowymi (łac. disci intervertebrales, inaczej tarcza międzykręgowa, potocznie dysk)
OCZY: przy zapaleniu spojówek, wzmacnia wzrok, wspomaga w żaćmie/katarakcie
NACZYNIA KRWIONOŚNE: odtruwa naczynia krwionośne, osady w naczyniach krwionośnych łatwiej podlegają „rozpuszczaniu”
SERCE I UKŁAD KRĄŻENIA: przy chorobach serca, problemach z utrzymaniem równowagi i zaburzeniach zmysłu równowagi
PĘCHERZ I NERKI: przy kamieniach nerkowych, inkontynencji, chorobach prostaty, wzmacnia cały układ moczowy

OGÓLNE ODDZIAŁYWANIE: obniża poziom cholesterolu, wspomaga regenerację połączeń nerwowych (np. po udarze), wzmacnia łamliwe paznokcie, łagodzi stany zapalne dziąseł, w niedoczynności tarczycy, w miażdżycy tętnic, ułatwia zasypianie, wzmacnia żołądek i jelita, wspomaga w padaczce, posiada silne działanie oczyszczające, przeciwdziała blokadom

Wspomaga przy: uczuciu zmęczenia, osłabienia, braku energii, niweluje uczucie zazdrości, dodaje odwagi i ochoty do działania, ułatwia zapamiętywanie, wspomaga w kryzysie duchowym, wspomaga w stanach lękowych i niweluje uczucie żalu

Wzmacnia: wierność, siłę charakteru, chęci, koncentrację, świadomość, samookreślenie, poczucie własnej wartości, pewność siebie, poczucie odpowiedzialności, wewnętrzne poczucie klarowności/jasności, kreatywność, otwartość, wolność umysłu, proces nauki, połączenie ciała z duszą

✴✴✴✴✴✴✴✴✴✴✴✴✴✴✴✴✴✴

Pielęgnacja: Oczyścić pod bieżącą wodą i zawinąć w aksamit

 

Diament jest jednym z kamieni…błąd kamieniem, który najlepiej się „koduje”, wpisuje emocje i myśli. Dlatego dany z czystymi intencjami i pozytywnymi uczuciami jest błogosławieństwem. kiedy jest przy nim popełniona zbrodnia lub przestępstwo…staje się przekleństwem.

 

Ważne- działa na wszystkie czakry. Sefirota- Keter- korona; Archanioł- Metatron.

Dodaj komentarz