Przejdź do treści
Strona główna » DANBURYT

DANBURYT

jest borokrzemianem wapnia, rombowe kryształy tego minerału przypominają topaz. Można go spotkać w kolorach: żółtawym, różowawym, brązowawym, szarawym jak również może być zupełnie bezbarwny. Danburyt jest dosyć twardym kamieniem szlachetnym, jego twardość w to 7 w skali Mohsa. Od topazu odróżnia go przede wszystkim mniejsza gęstość. Danburyt został znaleziony po raz pierwszy w roku 1939 w Danbury, USA stan Connecticut, stąd pochodzi jego nazwa. Jest to bardzo rzadko spotykany minerał, bardzo ceniony przez kolekcjonerów.

WYSTĘPOWANIE:
Występuje w utworach wykazujących bezpośredni lub pośredni związek z działalnością magmową.
Jest spotykany w pegmatytach, niekiedy występuje w żyłach kruszcowych.
Miejsca występowania:
Oprócz USA – Danbury /Conecticut/ oraz Russel, występuje również w Meksyku – rejon Baja i California, Birmie – Mogok, Japonii – Obira, Kyusziu.
Także: Rosja – Dalniegorsk, Szwajcaria -Piz Vallatscha, Grison, Włochy – dolina Aosty, Viterbo, Czechy – Maglovec, Madagaskar.

SPOSOBY WYKORZYSTYWANIA:

ASTROLOGIA: Lew

CZAKRY: Splot słoneczny

✴✴✴✴✴✴✴✴✴✴✴✴✴✴✴✴✴✴

ODDZIAŁYWANIE:
Danburyt jest kamieniem rozwoju duchowego o bardzo wysokiej i czystej wibracji, aktywuje jednocześnie intelekt i wyższą świadomość. Symbolizuje spokój i mądrość duchową – szczególnie polecany dla osób, które chcą zostawić przeszłość za sobą i odciąć się od dawnej karmy, otworzyć się na głęboką przemianę i rozpocząć nowe życie. Pomaga pójść w nowym kierunku i nie powtarzać poprzednich błędów. Danburyt daje siłę aby od nowa zbadać wszelkie swoje możliwości, ale również wziąć pod uwagę rzeczy które wydawały się dotychczas niemożliwe.

Pomaga w kontakcie z aniołami. Jest kamieniem spokoju i mądrości duchowej, można go używać podczas medytacji do przywoływania duchowego przewodnictwa.
Danburyt jest szczególnie polecany dla osób, które chcą zostawić przeszłość za sobą i odciąć się od dawnej karmy, otworzyć się na głęboką przemianę i rozpocząć nowe życie. Pomaga pójść w nowym kierunku i nie powtarzać poprzednich błędów. Danburyt daje siłę aby od nowa zbadać wszelkie swoje możliwości, ale również wziąć pod uwagę rzeczy które wydawały się dotychczas niemożliwe. To doskonały kamień na czas zmian, ponieważ ukazuje zmianę jako szansę na rozwój i poprawę losu.

Dobry na spokojny sen i świadome śnienie.
Stymuluje czakrę serca.
Może być pomocny w chorobach wątroby i woreczka żółciowego.
Dobrze wpływa na kontakty towarzyskie. Przeciwdziała tyciu i wspomaga odtrucie.

Dodaj komentarz