Przejdź do treści
Strona główna » Hematyt

Hematyt

hematyt

Hematyt (gr. haema (haima), krew; haimatites, krwisty; w nawiązaniu do czerwonej barwy tego minerału po jego sproszkowaniu) – pospolity minerał, tlenek żelaza(III).Tworzy kryształy izometryczne, krótkosłupowe, grubobeczułkowate, tabliczkowe, płytkowe, a niekiedy igiełkowe. Zazwyczaj przyjmuje postać romboedru. Występuje również w skupieniach zbitych i skrytokrystalicznych (żelaziak czerwony), grubokrystalicznych (błyszcz żelaza), skorupowych i naciekowych (krwawnik), groniastych, kulistych i nerkowatych (szklane głowy), rozetowych (róża hematytowa), oraz w ziemistych i pylastych (śmietana hematytowa). Niekiedy tworzy pseudomorfozy po magnetycie (martyt).

hematyt

NATURALNY- CZARNY
Występują również malowane na srebrno i złoto.

WYSTĘPOWANIE: Australia, Brazylia, Niemcy, Wielka Brytania, Włochy, Kanada, Maroko, Austria, Szwecja, Szwajcaria, USA
SPOSOBY WYKORZYSTYWANIA: Noszony na ciele, noszony w kieszeni przy ciele, wykorzystywany do energetyzowania wody pitnej i leczniczej do przemywania oczu, używany do medytacji.
ASTROLOGIA: Baran, Wodnik, Skorpion
CZAKRY: Czakra podstawy (korzenia)

✴✴✴✴✴✴✴✴✴✴✴✴✴✴✴✴✴✴

ODDZIAŁYWANIE:

Stymuluje obszary o niedoborze energetycznym. Kamień ochronny przeciw promieniowaniu ziemiskiemu, żył i cieków wodnych.

Hematyt chroni również przed promieniowaniem uskoków i rowów tektonicznych, które jest bardzo podobne do promieniowania żył i cieków wodnych. Intensywność tego promieniowania jest często dużo większa niż w przypadku promieniowania cieków wodnych.

Hematyt nazywany jest również krwawnikiem. Ta wywodząca się ze średniowiecza nazwa wskazuje na główny zakres jego działania. Pozytywnie wpływa na wszystko co wiąże się z krwią: jej wytwarzanie, krwiobieg, tamowanie krwawień, menstruację. Ułatwia wchłanianie żelaza. Reguluje nadciśnienie, zapobiega nadmiernym skurczom mięśni i przyspieszonemu pulsowi. Leczy choroby pęcherza i pomaga w dolegliwościach kręgosłupa. W sferze psychicznej budzi radość życia, dodaje odwagi i umacnia wolę.

MOJE WRAŻENIA ZE „SPOTKANIA”:
Bardzo silny kamień, dobrze zaprogramowany ściąga negatywną energię, choroby…wszelkie negatywy, HARMONIZUJE-to jest najlepsze słowo które może go określić: czakry, gospodarkę…zależy od potrzeby, dobrze wpływa także na urodę, na kości, czuć jak siła się rozpływa…zapewne z krwią, miałam wrażenie odetkania jakiś przetoków, wzmacnia…wydaje się że dzięki temu również uodparnia.
Szczerze powiedziawszy odczułam jakby miał własną duszę…dbajmy o niego a on zadba o nas Emotikon smile

✴✴✴✴✴✴✴✴✴✴✴✴✴✴✴✴✴✴✴✴✴✴✴✴✴✴✴✴✴

Pielęgnacja: Wstawić na noc do zamrażalnika. Ładowanie nie jest potrzebne.
(Mi bardziej mówi żeby czasem wsadzić go do ziemi, jednak nie jest to konieczne-jest silny)
Ściągać złą energie za pomocą kryształów górskich.

UWAGA! nie może mieć kontaktu z wodą!
NIE TRZYMAĆ Z INNYMI KAMIENIAMI-rozładowuje.

5 komentarzy do “Hematyt”

Dodaj komentarz