Przejdź do treści
Strona główna » Cyanit Kyanit Dysten

Cyanit Kyanit Dysten

Barwa – Biały, niebieski, szary, zielony, żółty
Grupa – Pegmatyty, skały metamorficzne, aluwia
Rysa -Biała
Twardość Mohsa – 6-7 poprzecznie, 4-4.5 zgodnie z wydłużeniem
Gęstość – 3,55 – 3,66 g/cm³
Wzór chemiczny – Polimorficzna odmiana krzemianu glinu Al2SiO5
Przeźroczystość – Przeźroczysty, prześwitujący
Przełam – Nierówny
Współczynnik załamania światła (refleksja)1,710 – 1,734
Połysk – Szklisty, perłowy
Łupliwość – Doskonała (100)
Astrologia
Planety
Czakra – Gardła
Archanioły/anioły – Gabriel, Metatron, Raguel
Pielęgnacja – Jest bardzo kruchy, łatwo się łupie, jest wrażliwy na podgrzewanie,myć w zimnej wodzie.
Występowanie – Indie, Korea, USA, Grenlandia, Australia, Brazylia, Kenia, Tanzania, Ural, Szwajcaria, Austrii, Francji, Finlandii, Sudety, w Górach Sowich, okolicach Śnieżnika i Złotoryi
Powstaje w warunkach wysokiej temperatury i ciśnienia, składnik wielu skał metamorficznych bogatych w glin.
Oddziaływanie:
Cyjanit – (kyanit – od greckiego słowa kyanos – niebieski) jest przez ezoteryków uważany za kamień przełomu XXI wieku. Wielu z nich twierdzi, że żaden inny minerał tak nie oczyszcza aury ludzi, zwierząt i roślin. Ponadto jego wibracje budują most między umysłem a wyższym Ja, między ciałem świetlistym a mózgiem. Wspiera ludzi w trudnym procesie transformacji, w rozwoju duchowym i intelektualnym, ułatwia kontakty z innymi wymiarami. Cyjanit znakomicie otwiera, oczyszcza i stymuluje przepływ energii w meridianach i oddziaływanie nim na właściwe punkty ciała może zastąpić akupunkturę i akupresurę, aby odblokować przepływ energii w organizmie. Pałeczkami cyjanitu oczyszcza się też zblokowane czakramy, czyli centra energetyczne działając wzdłuż głównego kanału energetycznego.
Minerał ten ułatwia medytację, koncentrację czy relaksację, rozwija także zdolności parapsychiczne, zwłaszcza jasnowidzenie. Cyjanit działa nie tylko na ciała subtelne. Znakomicie regeneruje system nerwowy, stymuluje pracę mózgu, harmonizuje pracę tarczycy, wspiera leczenie stanów zapalnych, reguluje ciśnienie. Podobno niezaprzeczalne efekty terapeutyczne daje połączenie energii trzech minerałów – selenitu, cyjanitu i turmalinu. Selenit kieruje czyste światło do umysłu, na który oddziałuje cyjanit, turmalin przekazuje informacje uzdrawiające do ciała fizycznego. Wyciszając zaś system nerwowy warto połączyć właściwości cyjanitu z wibracjami zielonego turmalinu. Zdaniem wielu wybitnych uzdrowicieli posiłkujących się w pracy minerałami, cyjanit powinien być stosowany we wszystkich przypadkach rozchwiania i zaburzeń umysłowych, niedorozwoju, przy epilepsji, autyzmie, a także po wstrząśnieniach mózgu, udarach czy zapaleniu opon mózgowych.
Doskonale sprawdza się również w okresach przyspieszonego wzrostu fizycznego i w czasie wielkich procesów transformacyjnych, a także w sytuacjach zwrotnych (np. zerwanie związku, rozwód, zawód miłosny etc.).
To także kamień niezwykle przyjazny dla noworodków, a zwłaszcza dla tzw. starych dusz. Wszyscy, którym potrzebna jest energia tego kamienia – prócz układania go samodzielnie na ciele powinni nosić go przy sobie.

Od siebie dodam…po przemedytowaniu

Planeta: Primum Mobile (Pierwotna Siła Napędowa); Neptun i mniej Jowisz

Znak Zodiaku- Pokazuje mi się między Wodnikiem a Rybami oraz między 31-4 kwietnia

Archanioł i Anioł: najmocniej jest mi związany w medytacji z Metatronem i Raguelem (Gabriel w ogóle mi się nie pokazała), ale ku mojemu lekkiemu zdziwieniu pojawił się przy nim Saitel (anioł urodzeniowy)

Dodaj komentarz