Przejdź do treści
Strona główna » Energia Kamieni – jak z niej korzystać

Energia Kamieni – jak z niej korzystać

Cel, możliwości i ograniczenia.

Choć rozwój duchowy jako tako nie jest uwarunkowany, w życiu napotyka się rozmaite ograniczenia, bloki emocjonalne, zaburzenia. By je wyzwalać, stosuje się rozmaite podpory umysłu, sztuczki, ułatwienia.

Energia kamieni to jedna z łatwiejszych a przy tym skutecznych metod pracy szamańskiej.

Ze względu na specjalne właściwości, najwięcej używa się kamieni półszlachetnych, minerałów.

Wybór kamienia.

Dobrze dobierać kilka kamieni pod kątem zaburzenia, oraz jeden dwa kamienie pod kątem ogólnej energetyki, by była wzmacniana (co jest związane z głównym kolorem aury). List korespondencji zaburzenie-kamień jest bardzo dużo,

w przybliżeniu jednak można powiedzieć że dobiera się taki kolor kamienia jakiego koloru jest zaburzona czakra.

Potem, zazwyczaj w sklepie wybiera się kamień. Najlepiej wziąć kilka na dłoń i popatrzeć który do nas najbardziej „przemawia”. Który jest dla nas najładniejszy.

Można też brać po kolei i badać który wpływa najbardziej – nie tylko w sposób pozytywny ! Jeśli wzięty do ręki kamień powoduje reakcje lękowe – bardzo dobrze! – wydobywa bowiem jakiś blok na wierzch, co jest pomocne 🙂

Czyszczenie i przechowywanie.

Po kupnie kamienia dobrze jest go oczyścić – w sklepie i na targach kamieni dotyka wielu ludzi. Zdarza się że coś po sobie zostawią, w kamień może „wejść” nawet duch zmarłej osoby. Jeśli umiesz oczyszczać oczyść, energia kamienijeśli nie, poproś o pomoc. Czyścić dobrze jest co jakiś czas, raz na jakiś czas trzeba też dać odpocząć kamieniowi.

 

Dla kamieni najlepszą techniką wydaje się być kadzenie kadzidłem i odpoczynek wśród innych kamieni.

 

 

Niektórym, typu kwarc, pomaga światło słońca lub księżyca, inne, jak turkus, niszczeją od tego (tracą kolor). Ponadto, kamienie niszczeją często od wody (zwłaszcza słonej a takie przepisy się poleca w książkach ezoterycznych).

Zakopywanie w ziemi może być dobrym rozwiązaniem ale również ryzykownym – kamienie nie pochodzą z wilgotnej gleby tylko z dużo głębszych warstw ziemi.

Używanie

Sposób prosty to trzymanie kamienia podczas medytacji oraz towarzystwo kamienia podczas snu (np. pod poduszką). Będzie wtedy delikatnie stymulował odpowiednie energie. Trzeba tylko pamiętać żeby nie przesadzać, bo prowadzi to do przeenergetyzowania czakr.

Sposób bardziej zaawansowany polega na wyobraźni: Zmniejsz siebie lub powiększ kamień, po czym wejdź do środka. Poczuj otoczenie jego kolorem, strukturą i przyjazną jakością.

Po zakończeniu pracy odłóż kamień pozdrawiając związane z nim pomocne istoty (m.in. tak zwanego Ducha Kamienia ).

Dodaj komentarz