Azuryt

Nazwa pochodzi od perskiego lazhward oznaczającego barwę niebieską .

ASTROLOGIA: byk, strzelec, koziorożec

CZAKRY: szósta czakra

✴✴✴✴✴✴✴✴✴✴✴✴✴✴✴✴✴✴✴✴✴✴✴✴✴

 

Azuryt Właściwości

 

Daje poczucie obowiązku
Leczy ze stresu związanego z nauką, usuwa blokady

ŚWIĘTY KAMIEŃ

Judy Hall, naturalny uzdrowiciel, autor „The Encyclopedia of Crystals”, wyjaśnia, że azuryt służy jako środek „, aby poprowadzić rozwój psychiczny i zwiększenia uprawnień metafizycznych” i plasuje się wśród starożytnych Egipcjan „najbardziej preferowanych kamieni. Andrew Pacholyk pisze na swojej stronie internetowej spokojny umysł, że Maya „wierzył, że azuryt mógł podłączyć je do wyższej mądrości” i służył jako przewodnik duchowy. Inni autorzy literatury New Age, takie jak Philip Permutt w swojej pracy „The Complete Guide to Kryształowej Chakra Healing”, odnoszą się do Azuryt jako „kamień z nieba”.

azuryt

SPOKÓJ

Wielu praktyków New Age promować Azuryt jako pomoc w medytacji. Hall chwali swoją rolę w stymulowaniu indywidualnej świadomości, informujący, że to może pomóc doprowadzić do „wewnętrznego spokoju” oraz „zapewnić uzdrowienia psychicznego na wielu poziomach.” Pacholyk mówi kamień zezwoleń „głęboki dostęp do podświadomości”, a Permutt i inni uważają, że azuryt dowodzi korzystne dla układu nerwowego.

Zdecydowanie

Jasność umysłu jest niezbędna w procesie podejmowania decyzji dobrych i naturalnych uzdrowicieli uwierzyć, że wiele niezdecydowany ludzie znajdują się w stanie iść do przodu na błędach z przeszłości i psychiczne rany. Permutt mówi, że azuryt „promuje współczucia i empatii, i pomaga wyrazić uczucia, myśli i psychiczną informacji.” Hall twierdzi, że azuryt rysuje „na zewnątrz zanieczyszczenia emocjonalne i dawne lęki.” Pacholyk zaleca kamień jako pomoc w podejmowaniu decyzji i sugeruje utrzymanie go w pobliżu, że podejmując decyzje o znaczeniu krytycznym.
Kreatywność

Hall i innych naturalnych uzdrowicieli i lekarzy azuryt metafizyczne wierzyć, że może pomóc w wykorzystaniu energii, kreatywności w tobie, i pokazać, jak korzystać z tej energii, aby wyrazić siebie. Praca z azuryt zwolennicy twierdzą, również może dać artysty skupionego umysłu jasnego granic własny nałożone. Pacholyk, na przykład, mówi, że azuryt „pobudza kreatywność, dając dostęp do źródła pomysłów, obrazów i świadomości rzeczy wokół nas.”

 

ODDZIAŁYWANIE OGÓLNIE
(fizycznie, duchowo, emocjonalnie):

Organy, na które działa: Azuryt pomaga w problemach z szyją, w artretyzmie i w problemach ze stawami. Prostuje kręgosłup i działa na komórki, gdzie usuwa liczne blokady albo uszkodzenia mózgu. Uzdrawia nerki, pęcherz żółciowy i wątrobę. Korzystnie wpływa na śledzionę, tarczycę, kości, zęby i skórę. Pomaga w detoksykacji organizmu. Wspiera rozwój zarodka w macicy.

Dodaje energię Czyści czakry. Eliksir z azurytu dodaje siły w kryzysach w przebiegu leczenia, kiedy przejściowo nawracają symptomy choroby i stan pacjenta się pogarsza.

Właściwości: Azuryt, znany również jako kamień filozoficzny, służy jako przewodnik i mentor w duchowym rozwoju i polepszaniu intuicji. Naprowadza duszę na ścieżkę prowadzącą do oświecenia. Czyści i stymuluje trzecie oko i w tym samym czasie odpowiada za nawiązywanie kontaktu z duchowym przewodnikiem. Jest to kryształ umożliwiający bezpieczne i łatwe podróże poza ciałem. Podnosi świadomości na wyższy poziom i daje większą kontrolę nad rozwojem duchowym. Jego właściwości pozwalają zanurzyć się w stan medytacji i jasnowidzenia.

Azuryt jest kamieniem leczniczym o dużej mocy, dzięki któremu łatwiej zrozumiecie psychosomatyczny wpływ oddziaływania myśli i emocji na organizm. Na płaszczyźnie duchowej azuryt przynosi oświecenie, ukazuje nowe perspektywy i kształci. Usuwa długoterminową blokadę w zakresie komunikacji i pobudza pamięć.

Poprawia rozumienie rzeczywistości i pomaga przekraczać granice systemu wiary zaprogramowanego w przeszłości i pozwala bez obaw mierzyć się z nieznanym. Azuryt przynosi głębsze zrozumienie kontekstu i daje nowe spojrzenie na świat zewnętrzny. Dawno przyjęte dogmaty pod wpływem azurytu stają się ponownie przedmiotem uwagi i są poddawane testowi prawdziwości.

Emocjonalnie azuryt oczyszcza umysł od stresu, strachu i smutku. Równocześnie ujawnia więcej emocji. Przekształca lęki i fobie, pomagając zrozumieć ich głębsze przyczyny. Uspokaja każdego, kto w nerwach za dużo mówi i dodaje odwagi wszystkim, którzy boją się siebie wyrazić.

✴✴✴✴✴✴✴✴✴✴✴✴✴✴✴✴✴✴✴✴✴✴✴✴✴✴✴✴✴

Minerał z gromady węglanów . Minerał pospolity, szeroko rozpowszechniony.
Nazwa pochodzi od perskiego lazhward oznaczającego barwę niebieską .

Tworzy kryształy o pokroju tabliczkowym, słupkowym. Najczęściej jest spotykany w skupieniach zbitych, ziemistych, ziarnistych, kulistych. Tworzy też naskorupienia i pseudomorfozy po innych minerałach miedzi. Jest kruchy, przeświecający, pod wpływem dwutlenku węgla przechodzi w malachit . Tworzy odmiany: burnit, chessylit, azurmalachit .

Azuryt często przeobraża się w malachit . Sproszkowany azuryt był używany jako niebieska farba , która jednakże zmieniała barwę na zieloną ze względu przeobrażenia w malachit .

WYSTĘPOWANIE: Namibia , Maroko , Algieria , Francja , USA , Meksyk , Rosja , Włochy , Węgry .

W Polsce – występuje w Górach Świętokrzyskich i na Dolnym Śląsku, w okolicach Lubina i Głogowa.

SPOSOBY WYKORZYSTYWANIA:
lokalnie wykorzystywany jako podrzędna ruda miedzi (55% Cu).
do produkcji siarczanu miedziowego
do wyrobu błękitnych pigmentów
bardzo atrakcyjny i ceniony kamień ozdobny
w jubilerstwie dość rzadko stosowany, oszlifowane kamienie są małe. Nadaje im się zazwyczaj szlif kaboszonowy . Nie szlifuje się dużych okazów, gdyż są tak ciemne, że prawie nieprzezroczyste.
do wyrobu artystycznej biżuterii
cenny kamień kolekcjonerski

Leave a Comment